Menu Zamknij

Rekuperator Samsung seria ERV

Centralki wentylacyjne serii ERV

Zapewniają niezbędną wymianę powietrza z jednoczesnym odzyskiem ciepła.

CENTRALKI WENTYLACYJNE ERV

• Odzysk ciepła do 85%
• Odzysk wilgoci
• Cicha praca 22 dB (A)
• Automatyczny „by-pass”
• Jonizator Virus Doctor z atestem TÜV Rheinland (opcja)
• Czujnik stężenia CO2 (opcja)
• 2 typy sterowników do wyboru
• Sterowanie wspólnie z systemami klimatyzacji
• Sterowanie sprzężone z okapem kuchennym

Doskonały system wentylacji, oferujący świeże i czyste powietrze oraz oszczędność energii przez cały rok.
Strumień powietrza usuwanego z pomieszczeń przekazuje ciepło, ogrzewając zimne powietrze czerpane z zewnątrz. Dzięki temu można znacznie ograniczyć koszty ogrzewania pomieszczeń, nie rezygnując ze świeżego powietrza. Konstrukcja wymiennika ciepła umożliwia częściowy odzysk wilgoci z powietrza usuwanego, co pozwala zachować właściwą wilgotność w pomieszczeniu. W lecie powietrze usuwane
z klimatyzowanego pomieszczenia schładza powietrze nawiewane, ograniczając tym samym koszty chłodzenia.

Centralki wentylacyjne z odzyskiem ciepła serii ERV zasada działania:

Strumień powietrza usuwanego z pomieszczeń przekazuje ciepło, ogrzewając zimne powietrze czerpane z zewnątrz. Dzięki temu można znacznie ograniczyć koszty ogrzewania pomieszczeń, nie rezygnując ze świeżego powietrza. Konstrukcja wymiennika ciepła umożliwia częściowy odzysk wilgoci z powietrza usuwanego, co pozwala zachować właściwą wilgotność w pomieszczeniu. W lecie powietrze usuwane z klimatyzowanego pomieszczenia schładza powietrze nawiewane, ograniczając tym samym koszty chłodzenia.

Centralki ERV zapewniają niezbędną wymianę powietrza w pomieszczeniach, przy jednoczesnym

odzysku ciepła i wilgoci ze strumienia powietrza usuwanego. Urządzenia dedykowane są do domów jednorodzinnych i powierzchni komercyjnych.

Centralki ERV Plus to rozbudowana wersja klasycznego urządzenia ERV. Nowy typ może współpracować z systemem DVM Plus IV jak każda z wielu typów jednostek wewnętrznych, umożliwiając ogrzewanie lub chłodzenie pomieszczeń przy jednoczesnej wymianie powietrza. System znajduje zastosowanie
w pomieszczeniach biurowych czy handlowych.
Wymiennik freonowy w ERV Plus zostanie uruchomiony w funkcji chłodzenia lub ogrzewania pod warunkiem połączenia za pomocą wspólnego sterownika MWR-WE10 razem z jednostką wewnętrzną DVM.

ERV Plus konstrukcja:

Zasada działania:

Automatyczny – „by-pass”

W trybie pracy Auto, w zależności od różnicy temperatur w pomieszczeniu i na zewnątrz, centralka automatycznie steruje obejściem wymiennika (by-pass). Jeżeli różnica temperatur jest mniejsza niż 5°C, urządzenie otwiera by-pass, zapewniając jedynie wymianę powietrza bez odzysku ciepła na wymienniku krzyżowym. Takie rozwiązanie zapobiega zjawisku niepożądanego podgrzewania powietrza,nawiewanego do pomieszczenia w okresach przejściowych (wiosna, jesień), gdy np. w pomieszczeniu panuje temperatura 25°C (zyski ciepła), a na zewnątrz temperatura wynosi 20°C.

Współpraca z GWC (gruntowym wymiennikiem ciepła)

Centralki wentylacyjne ERV pracują bez dodatkowej nagrzewnicy powietrza aż do temperatury zewnętrznej -15°C.
Po połączeniu z odpowiednio dobranym gruntowym wymiennikiem ciepła, zapewniają całoroczną pracę, zużywając minimalne ilości energii elektrycznej. Moc elektryczna modelu RHF025EE na najniższym biegu to tylko 85 W!

Funkcjonalne rozwiązania:

Sterowanie – dwa typy sterowników do wyboru

Centralka wentylacyjna ERV może być sterowana za pomocą prostego sterownika MWR-VH02, który po podłączeniu czujnika informuje o poziomie stężenia CO2. Nowy sterownik MWR-WE10 umożliwia pełne programowanie pracy ERV.

Sterowanie wspólnie z systemami klimatyzacji

W rozbudowanych systemach klimatyzacji centralki Samsung mogą być podłączone do zaawansowanych systemów sterowania S-NET Mini czy DMS za pomocą interfejsu sterowania centralnego MIM-B13.

Łatwy montaż:

Kompaktowe rozmiary.
Brak tacy skroplin i instalacji odprowadzenia kondensatu sprawiają, że urządzenia mogą być instalowane w dowolnej pozycji.

Czujnik stężenia CO2 (opcja)

W pomieszczeniach biurowych, szkołach, salach konferencyjnych i wszędzie tam, gdzie na małej przestrzeni przebywa wiele osób, poziom stężenia dwutlenku węgla może wzrosnąć znacznie w krótkim czasie. Duża wilgotność powietrza, wysoka temperatura i zwiększone stężenie dwutlenku węgla są główną przyczyną dyskomfortu. Centralki wentylacyjne ERV umożliwiają zwiększenie wymiany powietrza w sposób automatyczny na podstawie sygnału z opcjonalnego czujnika stężenia CO2, zapewniając odpowiednią ilość świeżego powietrza.

Dane techniczne: