Menu Zamknij

Samsung EHS + szafa hydrauliczna

Cała kotłownia Samsung w jednym urządzeniu

Szafy hydrauliczne iZZiFAST współpracujące z pompami ciepła powietrze-woda Samsung typu monoblok to urządzenia zawierające w swojej kompaktowej obudowie o powierzchni 0,4 m² wszystkie niezbędne elementy standardowej kotłowni wraz z zasobnikiem ciepła oraz armaturą hydrauliczną i sterującą niezbędną do prawidłowego i bezpiecznego funkcjonowania instalacji centralnego ogrzewania (CO) oraz ciepłej wody (CWU) w budynku. Od dziś cała kotłownia może wyglądać jak lodówka i może być umieszczona nawet w kuchni.

Szafy posiadają zbiorniki ze stali nierdzewnej o pojemności 190 litrów  z wężownicą w zbiorniku do ogrzewania ciepłej wody użytkowej, lub bez wężownicy jako bufor CO i kompletowane są z pompami ciepła firmy Samsung i Buderus. 

Do produkcji szafy hydraulicznej iZZiFAST użyte zostały najwyższej jakości materiały, a komponenty dostarczane są przez renomowanych producentów. Urządzenie ma również niską wagę oraz zajmuje niewiele miejsca – 60 x 60 cm. Dzięki autonomicznemu systemowi UPS braki zasilania nie stanowią już zagrożenia zamarznięcia układu, który podtrzymuje dodatnią temperaturę w jednostce zewnętrznej nawet do 48h. Zastosowanie filtra zmiękczającego wodę kotłową zapewnia ochronę przed szkodliwym działaniem osadzania się kamienia w instalacji grzewczej, co znacznie podnosi jej sprawność.  

System EHS wymaga jedynie zasilania elektrycznego. Możesz zapomnieć o kosztach związanych z wykonaniem przyłącza gazowego czy wydzieleniem miejsca i zakupem zbiorników na olej opałowy. Dzięki możliwości korzystania z II taryfy na energię elektryczną, można znacznie ograniczyć dobowe koszty ogrzewania , w przeciwieństwie do paliw kopalnych, których cena jest stała, a nawet rośnie z roku na rok. System EHS umożliwia ponadto współpracę z innymi alternatywnymi źródłami energii cieplnej takimi jak np. systemy solarne.

Klimatyzacja w standardzie teraz także w Twoim systemie grzewczym firmy Samsung! 

Pompa ciepła Samsung EHS osiąga wyższy o 50% współczynnik sezonowy COP w porównaniu do konwencjonalnej pompy ciepła. Wydajność w zakresie temperatur od -2 st. C do 2 st. C jest większa niż przedtem. Urządzenie EHS spełnia także wymogi dyrektywy unijnej ECODE-SIG. Od lipca 2019 dostępne na czynniku r 32.

Korzyści stosowania modułu iZZiFAST z pompami ciepła powietrze-woda

  • estetyczny wygląd i nowoczesny design,
  • kompaktowa budowa,
  • oszczędność powierzchni użytkowej – brak konieczności tworzenia klasycznej kotłowni,
  • kompatybilność modułów iZZIFAST z całym typoszeregiem pomp ciepła monoblok danego producenta,
  • gwarancja jakości i trwałości produktu ze względu na zastosowanie materiałów najwyższej klasy (stal nierdzewna),
  • niższe koszty inwestycyjne w porównaniu do układów rozdzielnych,
  • bezobsługowa praca,
  • niższy koszt montażu,
  • zaawansowane możliwości sterowania, również za poprzez sieci Wi-Fi.