Menu Zamknij

Power Inverter

Urządzenia zewnętrzne serii Power Inverter przeznaczone są specjalnie do użytku jako pompa ciepła powietrze-woda działająca  w temperaturach do -20°C. Ich temperatura zasilania wynosi maks. 60°C przy temperaturze zewnętrznej do -3°C i maks. 55°C do -10°C. Czynnik chłodniczy przechładzany jest przez specjalny odbiornik Power Receiver, co w połączeniu z dwoma osobno sterowanymi zaworami rozprężnymi – pozwala osiągnąć optymalną moc grzewczą przy bardzo energooszczędnej pracy. Typowymi zakresami zastosowania urządzeń Power Inverter są nowe budynki, a także istniejące budynki o dobrej izolacji cieplnej i dużych powierzchniach wymiany ciepła, jak np. ogrzewanie podłogowe.

Pompa ciepła Mitsubishi typu split składa się z:

  • agregat (jednostka zewnętrzna);
  • hydrobox (jednostka wewnętrzna);
Oznaczenia informacyjne agregatu (jednostki zewnętrznej)
Oznaczenia informacyjne hydroboxu (jednostki Wewnętrznej)

Modele hydroboxu

Moduły wewnętrzne bez wbudowanego zasobnika CWU najnowszej generacji C zostały pod wieloma względami jeszcze bardziej zoptymalizowane. Manometr wbudowany jest teraz w obudowie i znajduje się w bezpośredniej bliskości wyświetlacza regulatora. W wersji standardowej nowy regulator pompy ciepła FTC5 wyposażony jest m.in. w ulepszoną funkcję autoadaptacji.

Dodatkowo bezpośrednio na regulatorze można odczytać ilość pobieranej energii elektrycznej i oddawanej energii cieplnej. W tym celu moduł wewnętrzny bez wbudowanego zasobnika CWU wyposażono w czujnik natężenia przepływu.

Wymiana ciepła dokonywana jest za pomocą wymienników ciepła o różnej wielkości (typ 1 i typ 2) dopasowanych do kombinacji modułu zewnętrznego i wewnętrznego.

Mitsubishi Electric oferuje także moduł wewnętrzny bez wbudowanego zasobnika CWU i bez funkcji grzania awaryjnego w postaci grzałki elektrycznej do użytku w kaskadach pomp ciepła powietrze-woda.

Przykładowy zestaw : agregat + hydrobox, oraz schemat instalacji:

W systemie split energia transportowana jest do budynku w postaci czynnika chłodniczego. W urządzeniu wewnętrznym, połączonym z jednostką zewnętrzną instalacją z czynnikiem chłodniczym, znajduje się płytowy wymiennik ciepła. Zasada działania split podnosi łączną efektywność systemu. Stanowi też lepsze rozwiązanie w przypadku większej odległości między urządzeniem wewnętrznym a zewnętrznym. Zależnie od mocy pompy ciepła długość instalacji pomiędzy jednostkami może wynosić do 75 m.

W obrębie systemu pomp ciepła Ecodan można stosować dowolne konstrukcje i inwertery. Oznacza to, że dostępne są systemy split z urządzeniami Zubadan i Power Inverter. Dzięki temu system Ecodan można dokładnie dopasować do warunków użytkowania i montażu — przy optymalnym wymiarowaniu będzie on pracował z najwyższą efektywnością.

W warunkach szczególnego zapotrzebowania na moc grzewczą istnieje możliwość połączenia pomp ciepła w kaskady – w celu ich eksploatacji również w środowisku komercyjnym lub budynkach wielorodzinnych.

Także w modułach wewnętrznych z wbudowanym zasobnikiem CWU stosowane są zależnie od mocy modułu zewnętrznego dwa różne wymienniki ciepła. Moduł wewnętrzny z wbudowanym zasobnikiem CWU Ecodan odznacza się innowacyjnym rozwiązaniem obiegu CWU w postaci zewnętrznego płytowego wymiennika ciepła, który jest w obudowie modułu wewnętrznego z wbudowanym zasobnikiem CWU. Podgrzewanie wody pitnej w ten sposób przynosi wzrost efektywności nawet o 17,5% w stosunku do dotychczasowego systemu (przy podgrzaniu wody z temperatury 40°C do 55°C). Taką poprawę kosztów eksploatacji uzyskano m.in. poprzez zmianę sposobu prowadzenia rur, która pozwoliła na zwiększenie wypływającej ilości wody. Wbudowany separator wapnia o objętości 860 cm3 i powierzchni 16,4 m2 (wełna ze stali nierdzewnej) filtruje wodę w zasobniku w trybie ciągłym i praktycznie bezobsługowo.

Przykładowy zestaw agregat + hydrotower, schemat instalacji budowa:

Poznaj cenę instalacji grzewczej opartej na pompie ciepła Mitsubishi Power Inwerter:

Oferujemy kompletne kotłownie oparte o pompy ciepła Mitsubishi Zubadan w cenie katalogowej pompy ciepła minus uzgodniony rabat +8 % VAT.

Przydatne linki: